Domovská stránka

KDO JSME?

Vítáme Vás na našich internetových stránkách, které Vám poskytnou základní informace o naší stomatologické ordinaci, která funguje od roku 2004.
Ordinace je vybavena moderními přístroji, zaručujícími vysokou úroveň ošetření. Soustředíme se zejména na stomatologii preventivní, zachovnou a estetickou. Samozřejmou a v dnešní době již nepostradatelnou součástí našeho stomatologického týmu je dentální hygienistka.

Dále spolupracujeme s čelistním chirurgem, implantologem, endodontickým specialistou a ortodontistou.

Samozřemostí je ošetření v lokální anestezii. Nabízíme i ošetření v analgosedaci – umělém spánku pod dohledem anesteziologa.

 

Vysoký hygienický standard

V naší zubní ordinaci sledujeme trendy v oblasti moderní stomatologie a využíváme nejnovější technologie a postupy, zajišťující co nejvyšší možnou úroveň ošetření. Ve snaze dostát naším vysokým nárokům na kvalitu a hygienickou bezpečnost poskytovaných služeb jsme do naší ordinace pořídili profesionální čističku vzduchu, která byla vyvinuta v České republice pro použití zejména ve zdravotnictví. Jedná se o unikátní produkt, který se díky svému sacímu výkonu a čtyřstupňové filtraci vyznačuje vysokým čistícím účinkem a spolehlivým zachycením možných mikročástic prachu, bakterií i virů.

 

První návštěva

Naším prvním společným krokem bude přátelský rozhovor a vyplnění krátkého anamnestického dotazníku, abychom získali celkový obraz Vašich obtíží. Dále bude následovat podrobné vyšetření včetně zhotovení digitálních RVG snímků, snímku panoramatického a popř. fotografií intraorální kamerou. Na základě takto získaných informací Vám vypracujeme podrobný léčebný a cenový plán.

Náš tým

MUDr. Gabriela Tuková

Lékař

Zdenka Nouzáková

Asistence

Mgr. Lenka Wágnerová

Manažer praxe

 

Tereza Sisáková, DiS.

Dentální hygienistka

Pavlína Menclová, DiS.

Dentální hygienistka

KONTAKT

775 116 165

Březenská 2466 / 2, Praha 8 Libeň

ordinace@gatu.cz

Ordinační hodiny

Pondělí, Čtvrtek
Úterý, Středa, Pátek
a dále dle domluvy
8.00 – 18.00
8.00 – 15.00

Jak se k nám dostanete

Jsme Vám k dispozici na adrese v polyfunkčním domě Střížkov, Březenská 2466 / 2 Libeň, Praha 8. Dům se nachází vedle prodejny Kauflandu v ulici Střelničná.

Dostanete se k nám ze stanice metra Střížkov za přibližně 6 min pěšky nebo popojedete 1 zastávku autobusem do stanice Třebenická směr Ládví.

Pokud jedete z centra, můžete vystoupit ve stanici metra Ládví a popojet 2 stanice autobusem do stanice Třebenická.

Motorizovaní návštěvníci mohou využít parkoviště u prodejny Kaufland odkud je to do ordince 80 metrů.

ORIENTAČNÍ CENÍK

 • Dentální hygiena 1.500,- Kč
 • Fotokompozitní výpň od cca 1.350,- Kč – do cca 3.800,- Kč
 • Endodontické ošetření od cca 2.500,- za jeden kořenový kanálek
 • Metalokeramická korunka od cca 7.500,- Kč
 • Celokeramická korunka od cca 8.500,- Kč

Běžně prováděné výkony

Dentální hygiena

Dentální hygiena je účinná preventivní metoda pro udržení zdravých zubů a dásní bez kazů a zánětů.
Na dentální hygieně Vás naučíme pečovat o své zuby a dásně.
Zbavíme Vás nevzhledných pigmentů na zubech.
Vybereme společně nejvhodnější zubní pomůcky.
V případě zájmu Vám pomůžeme zlepšit barvu Vašich zubů bělením.
I u člověka s již probíhající parodontitidou můžeme postupným ošetřením a úpravou domácí péče onemocnění účinně zastavit nebo zpomalit.
Po ošetření na dentální hygieně se lépe pracuje i zubaři, který tak má mnohem lepší podmínky pro provedení potřebných zdravotních výkonů.

Systém bělení PURE WHITENING

V naší ordinaci pracujeme jen s tím, co považujeme za nejlepší a s čím dosahujeme perfektních výsledků. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli pracovat s inovativní metodou kombinovaného bělení PURE WHITENING, která je založena na respektu k základním principům chemie a fyziologie.
Proč právě PURE WHITENING?

 1. Veškeré produkty a postupy PURE WHITENING jsou striktně standardizované. Jako jediný výrobce bělení zubů na světě má PURE WHITENING pod kontrolou celý proces bělení i výroby produktů.
 2. Díky kombinovanému bělení PURE WHITENING dokáží zuby dobře absorbovat kyslík a bělící faktory z bělících gelů. Výsledkem toho jde vybělit i zuby pacientů, u kterých se to s jinými systémy zdálo nemožné.
 3. Systém  PURE WHITENING využívá k bělení nejnižších koncentrací peroxidu vodíku na trhu. Gely pro domácí fázi mají 10% a 16% karbamid peroxidu (což odpovídá cca 3% a 5% peroxidu vodíku) a gely pro ordinační fázi mají 6% peroxidu vodíku.
 4. Gely  PURE WHITENING neobsahují žádné stabilizátory, konzervanty, glycerol ani jiné látky, které jsou v bělících gelech běžně obsažené a které zapříčiňují často zmiňovanou přechodnou zvýšenou citlivost po bělení. Citlivost způsobená gely PURE WHITENING je tak snížena na nejnižší možnou míru.
 5. Se systémem  PURE WHITENING není nutno striktně dodržovat bílou dietu.
 6. Po bělení  PURE WHITENING Vám s pravidelnou údržbou vydrží Váš nový zářivý úsměv navždy.

Jak bělení PURE WHITENING probíhá?

 1.  Nejprve Vám v ordinaci zhotovíme otisky Vašich zubů, na jejichž podkladě Vám v PURE WHITENING vyrobí perfektně těsné nosiče, které budete s bělícími gely PURE WHITENING používat nasledujících 14 nocí.
 2. Při další návštěvě v ordinaci si vyzvednete nosiče a bělící gely spolu s přesnými instrukcemi k celému procesu domácí fáze bělení.
 3. Následuje výše zmíněný čtrnáctidenní proces bělení, kdy pacient bělí doma přes noc.
 4. Po čtrnácti dnech domácího bělení absolvujete finální ordinační bělení, které uzavře celý cyklus.

Pokud Vás metoda bělení systémem PURE WHITENING zaujala, ale rádi byste se o této metodě dozvěděli ještě něco více, doporučujeme Vám navštívit internetové stránky www.purewhitening.cz, kde je k dispozici fotogalerie i podrobnější zodpovězení nejčastěji se vyskytujících otázek.

Endodontické ošetření

Účel, povaha a předpokládaný přínos endodontického ošetření

Endodontické ošetření znamená ošetření vnitřního prostoru zubu, tj. ošetření kořenových kanálků zubu. Je nutné ho provést vždy, když dojde v zubní dřeni k zánětu nebo odumření, ať už následkem příliš velkého zubního kazu nebo úrazu. Jedná se o ošetření, díky kterému může v ústech nadále fungovat i jinak mrtvý zub. Ošetření je bezbolestné, neboť při něm vždy pracujeme v místním znecitlivění.
Ošetření je velmi náročné na přístrojové vybavení, kvalitní nástroje a materiály, a zároveň vyžaduje maximální preciznost. Abychom dosáhli nejvyšší možné kvality, používáme jednorázové sterilní nástroje do kořenových kanálků. Toto ošetření bývá přitom často náročné i časově, např. u vícekořenových zubů může trvat 3 až 4 hodiny, rozdělených do několika návštěv.
Vzhledem k nutnosti čistého operačního pole používáme bariérové pomůcky, zejména tzv. „kofferdam“, tedy gumovou blánu obepínající ošetřovaný zub, která brání kontaminaci kořenového systému slinou či krví. Naším cílem je opracovat kořenový kanálek v celé jeho délce, kterou zjišťujeme v průběhu ošetření jak pomocí Cílem tohoto ošetření je předejít nebo následně léčit bakteriální infekci v kořenových kanálcích zubu. Důležité je kvalitní mechanické a chemické vyčištění a následné hermetické zaplnění kořenových kanálků. V některých případech je nutné provést endodontické ošetření před zhotovením korunky nebo můstku.

Ošetření je velmi náročné na přístrojové vybavení, kvalitní nástroje a materiály, a zároveň vyžaduje maximální preciznost. Abychom dosáhli nejvyšší možné kvality, používáme jednorázové sterilní nástroje do kořenových kanálků. Toto ošetření bývá přitom často náročné i časově, např. u vícekořenových zubů může trvat 3 až 4 hodiny, rozdělených do několika návštěv.

Vzhledem k nutnosti čistého operačního pole používáme bariérové pomůcky, zejména tzv. „kofferdam“, tedy gumovou blánu obepínající ošetřovaný zub, která brání kontaminaci kořenového systému slinou či krví. Naším cílem je opracovat kořenový kanálek v celé jeho délce, kterou zjišťujeme v průběhu ošetření jak pomocí RTG snímků, tak elektronicky tzv. apexlokátorem.

Kořenový kanálek musí být dostatečně rozšířený a zbavený veškerých zbytků zubní dřeně. K tomu nám slouží speciální endodontické motory a také chemická dezinfekce. Dalším důležitým krokem je následně hermetické zaplnění kořenového kanálku. Nejčastěji se plní guttaperchovými čepy a tekutým pojivem, tzv. sealerem, který po čase v kanálku ztuhne v kombinaci s tekutou horkou guttaperchou. Tím se v ideálním případě kanálek stane neprůchodným pro bakterie, čímž se brání jejich osídlení a infekci.
Pro funkční endodontické ošetření je nutná dokonale těsnící výplň, případně protetická práce (korunka apod.), která zabrání opětovnému osídlení kořenového kanálku bakteriemi. Na závěr zhotovujeme kontrolní RTG, abychom se ujistili, že jsme ošetření provedli správně.

Alternativy k endodontickému ošetření

Alternativami k popsanému endodontickému ošetření, které si pacient musí hradit sám, je buď extrakce zubu, nebo provedení endodontického ošetření za úhradu zdravotní pojišťovnou, které je však z hlediska délky času, materiálu a vybavení potřebného pro kvalitní ošetření nedostačující. V případě rozhodování se mezi endodontickým ošetřením hrazeným samotným pacientem a endodontickým ošetřením hrazeným pouze zdravotní pojišťovnou Vám předkládáme následující srovnání:

Endodontické ošetření hrazené zdravotní pojišťovnou:

 • délka ošetření cca 15 min, prognóza dlouhodobé funkce bez komplikací menší než 50 %,
 • prognóza bolesti, otoku, váčku,
 • extrakce větší než 50 %

Endodontické ošetření hrazené pacientem:

 • délka ošetření cca 120 min.a více
 • prognóza úspěchu 90%

Léčebný režim, preventivní opatření a možná potřeba poskytnutí dalších zdravotních služeb po provedení endodontického ošetření

Aby endodonticky ošetřený zub mohl být považován za plnohodnotný, musí být splněny určité podmínky. Jednou je výše zmíněné správně provedené ošetření kořenových kanálků. Toto ošetření znamená pro zub určité oslabení a i při běžném žvýkání může dojít k jeho rozlomení. Další neméně důležitou podmínkou je tedy tzv. postendodontické ošetření zubu, což nejčastěji znamená vyztužení zubu čepem a následné zhotovení korunky, která funguje jako obruč.

ROZHOVORY

Český rozhlas Regina, 16. – 20. 11. 2015

Poradna o správné péči o zuby našich dětí se zubní lékařkou Gabrielou Tukovou

16. 11. 2015

Kdy poprvé k zubaři

17. 11. 2015

Kdy si mají děti samy začít čistit zuby

18. 11. 2015

Jak je to s bolavými zuby a jejich plombováním

19. 11. 2015

Od kdy je vhodné uvažovat o srovnání křivých zubů

20. 11. 2015

Nejdůležitější pravidla péče o zuby malých dětí


RD00EZ8A
_61A2611_upr
_61A2629_upr
_61A2644_upr
_61A2690_upr
_61A2703_upr
_61A2738_upr
_61A2400_upr
_61A2432_upr
_61A2478_upr
_61A2503_upr
n3eVFxSw
CWJGMGu0
gWwI_Sdb
LsBC21jt

 

 

 

 

 

Předchozí
Další